Радивилів, День Перемоги, рік 1975-й

З плином часу значення Великої Перемоги 1945 року не зменшується. А як відзначали свято 9 Травня в нашому районі раніше? Ось, наприклад, як відбувалися урочистості з нагоди 30-річчя Перемоги (в 1975 році).
7 травня в районному будинку культури (діяв у приміщенні колишнього костелу) відбулися урочисті збори. Серед інших виступали й ветерани війни, робітник фурнітурного заводу В.О.Матвєєв, вчитель М.К.Горлач, працівник сільського господарства Й.Т.Крам. Був святковий концерт. На честь переможців «соціалістичного змагання» підняли прапор трудової слави.
А 9 Травня 1975 р. багато людей зібралися в колони на площі імені Шевченка (була при в’їзді в райцентр зі сторони Бродів, на теперішньому розгалуженні вулиць Почаївської і Кременецької). Звідти святкова колона вирушила до скверу імені 50-річчя комсомолу (острівок біля ставу Молодіжного) на мітинг з нагоди відкриття тут пам’ятника Герою Радянського Союзу артилеристу П.Г.Стрижаку (1922 – 1944) (у 1982 році пам’ятник перенесений до новоспорудженої школи №2).
Відкрив мітинг голова райвиконкому В.А.Павлець. З пам’ятника спало полотнище. Воїни Львівського гарнізону (очевидно, прибули з Бродів) салютували ракетами. Особливо зворушений був батько героя Григорій Дмитрович Стрижак, який приїхав із Золочівського району на Харківщині (Павло Стрижак народився в селі Довжик цього району). Виступали перший секретар райкому КПУ М.М.Хабло, голова колгоспу імені Стрижака І.С.Мельничук, учасник визволення міста І.В.Семеріков. Учасники мотоестафети, яка пройшла напередодні, ветерани війни В.В.Макуха і С.Є.Грабовський закопали біля підніжжя пам’ятника землю, взяту на території району від обелісків полеглих.
Колона пройшла до заміського братського кладовища полеглих воїнів. І тут був мітинг. На ньому слово надали районному військовому комісару Б.М.Борисову, кавалеру двох орденів Слави А.С.Кокошку, учневі СШ№1 Ігорю Довбишу.
А 10 травня в місті організували молодіжний факельний похід до братських могил. І знову був мітинг. На ньому, зокрема, ділився спогадами учасник громадянської і Великої Вітчизняної воєн О.П.Тихончук.
Таким було відзначення свята Перемоги в Радивилові (тоді Червоноармійську) 35 років тому.